Кубан (Краснодар) победи Фейенорд с 1:0 в първи мач от плейофите в Лига Европа и направи важна крачка към груповата фаза на втория по сила футболен турнир в Европа.

Капитанът на националният ни отбор Ивелин Попов започна като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути. Той бе с основен принос за важния успех на тима от Краснодар.

Именно Попов асистира на Ибрахима Балде за единственото попадение в срещата, паднало в 60-ата минута. Българинът получи пас от дълбочина зад защитата на Фейенорд и свали топката към непокрития сенегалец, който оформи крайното 1:0 на празна врата.

В 23-ата минута бившият играч на Литекс и Газиантепспор получи жълт картон. Той можеше и да се разпише, но направи по един пропуск в двете полувремена.