Спортният директор на Ботев Александър Александров - Кривия не изключва възможността ''жълто-черните'' да елиминират Щутгарт. Бившият халф говори след успеха на пловдивския тим над Зрински (Мостар) с 2:0 в Бургас в реванша от втория предварителен кръг на Лига Европа. Както е известно следващият съперник на Ботев е именно бившият тим на Красимир Балъков - Щутгарт.

''Казах още преди първия мач, че ще ни бъде трудно. И в двата мача нашият отбор стоя по-добре на терена. Контролирахме събитията през цялото време. По-трудно създавахме ситуации през първото полувреме, но направихме повече след почивката.

След мача в неделя почваме да мислим за Щутгарт. Невъзможни неща няма във футбола. Доказано е. Трябва да възстановим добре играчите, това е целта ни. Първо да победим във вътрешния шампионат и после ще мислим за Щутгарт'', заяви Александров.