Треньорът на ПСВ Айндховен Филип Коку държи на добро представяне в Лига Европа и задължително преминаване на груповата фаза от надпреварата, обяви самият той в навечерието на първия мач на отбора му в турнира, в който съперник ще бъде Лудогорец.

Холандският отбор открива кампанията в четвъртък като домакин на българския шампион от 20:00 часа.

"Целта ни е да се представим добре в Лига Европа. Затова е много важно да стартираме с трите точки в груповата фаза в четвъртък. Лудогорец е непознат отбор, но ние имахме достатъчно време да анализираме играта му. Това е много корав отбор, физически силен. Отлично се подсигуряват в защита, а вратарят взима активно участие в играта. Оставят малко свободни пространства и са физически мощни в атака. Дори когато един отбор не звучи познато за феновете, не значи, че не играе добър футбол. От известно време Лудогорец е водещият отбор в България. Не може да си позволим да играем със 70 процента от възможностите си, трябва да стартираме участието си в Лига Европа с три точки", коментира Коку.

Интересът към мача от местните фенове не е особено голям, като се очаква на трибуните да присъстват около 12 хиляди зрители, което е с почти три пъти по-малко в сравнение с домакинския плейоф в Шампионската лига срещу Милан през миналия месец.

"За нас би било хубаво да играем пред пълен стадион и да разчитаме на подкрепата на всички наши фенове. Това, че се очакват само 12 хиляди, не значи, че ние няма да се раздадем напълно, за да постигнем един добър резултат. Ще направим всичко възможно, за да преодолеем груповата фаза", заяви Коку.

За двубоя с Лудогорец специалистът няма да може да разчита на капитана Джорджиньо Вайналдум и на основния защитник Карим Рекик, които са контузени.