Ювентус са класира за 1/2-финалите в Лига Европа, след като отстрани Олимпик (Лион) след две поредни победи.

"Бианконерите" посрещнаха своя противник на своя "Ювентус Стейдиъм" след успех с 1:0 като гост в първата среща и успяха да дублират победата си, този път с 2:1.

Неостаряващият Андреа Пирло даде преднина за "Старата госпожа" още в 4-ата минута след перфектно изпълнение на пряк свободен удар, но гостите от Лион отговориха с гол във вратата на Буфон в 18-ата минута, дело на Бриан.

След почивката обаче Юве стигна до своето в 69-ата минута, когато Клаудио Маркизио шутира отдалеч, топката се отклони от тялото на Самуел Юмтити, излъга вратаря Антони Лопес и спря в мрежата му за втори път.

Така възпитаниците на Антонио Конте продължават напред с общ резултат 3:1 и очакват да научат името на съперника си за полуфиналите.