Съперникът на Лудогорец в Лига Европа - Динамо (Загреб) завърши 0:0 като гост на Задар в мач от 11-ия кръг на шампионата на Хърватия.

През второто полувреме мачът бе прекъснат за няколко минути, тъй като запалянковците на Задар хвърляха различни предмети на терена.

Отборът на Динамо бе неубедителен в нападение, а алжирският нападател Судани на два пъти пропусна от изгодни положения, а веднъж негов гол бе отменен поради засада.

Старши треньорът на Динамо Бранко Иванкович започна със следния състав: Зеленика, Пинто, Симунович, Ади, Пиварич, Саре, Антолич, Адеми, Самир, Судани, Фернандес.

Начело във временното класиране на футболното първенство на Хърватия е Риека с 23 точки. Динамо е четвърти с 23 точки и един мач по-малко.

Двубоят Лудогорец - Динамо е в четвъртък, 3 октомври, от 22:05 часа на Националния стадион "Васил Левски". В първия кръг момчетата на Стойчо Стоев стигнаха до героична победа срещу ПСВ в Айндховен с 2:0, докато грандът от Загреб отстъпи на Черноморец (Одеса) с 1:2.