Иртиш елиминира Левски след като се наложи с 2:0 в мач реванш от 1-ия квалификационен кръг в Лига Европа.

"Сините" започна много слабо срещата и неприятностите не закъсняха. В 4-ата минута Бакаев бе оставен непокрит в малкото наказатенлно поле, но ударът му бе избит от Старокин пред голлинията.

Две минути по-късно Иртиш поведе в резултата, след центриране от дясно Мурзоев, който бе оставен сам с глава изведе своя отбор напред в резултата.

Слабото представяне на "сините" продължи. В 12-ата минута Мурзоев се откъсна от защитата на Левски, Димов го фаулира в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, като показа червен картон за нарушението.

Наказателният удар бе превърнат в гол от Бакаев.

В средата на полувремето Левски стигна до първите си опасности пред Котляр, но удари на Лопес, Рдригес и Бру не намериха целта.

Въпреки, че домакините бяха с човек повече почти всички играчи на Иртиш с стремяха да се защитават и използваха всяка възможност за контраатака. Играчите на Левски трудно намираха път към вратата на съперника си.

През втората част наставникът на "сините" Митов направи две смени - на мястото на Силва влезе Де Карвальо, Велев замени Лопес.

Левски започна по-активно и притисна съперника си, но продължаваше да има проблеми с стабилната игра на защитата на Иртиш. В 56-ата минута Родригес стреля опасно от малък ъгъл, но топката бе избита в ъглов удар.

В 64-ата минута Рамос направи хубав пробив стреля опасно, но Котляр изби в корнер. С наближаване края на срещата силите на играчите в синьо намаляваха и положенията пред Котляр липсваха.

Домакините опитваха всяка възможност за бързи контраатаки и можеха да стигнат до нови попадения, но в завършващия удар липсваше класа. Така Левски записа нова срмна страница в своята история, след като бе отстранен от непретенциознния казахстански отбор на Иртиш.

ИРТИШ - ЛЕВСКИ 2:0  (в първия мач 0:0)

1:0 Мурзоев (6)

2:0 Бакаев (13)

Съставите:

ИРТИШ: Котляр, Чернишов, Кулибали, Кучера, Шомко, Мухутдимов, Говедарица (57-Чичулин), Иванов, Юрин, Мурзойев, Бакаев

ЛЕВСКИ: Пл. Илиев, Мюлдер, Везалов, Старокин, Ангелов, Димов, Бру (71-Вутов), Рамос, Рамон Лопес (46-Лопес), Родригес, Силва (46-Де Карвальо)

-----------------------------------------------------------------------

Левски излиза срещу Иртиш в реванш от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Мачът, който ще се играе в Павлодар, започва в 16:00 часа. В София преди седмица двата отбора не си отбелязаха гол.