Валенсия се наложи с 4:2 над ПСВ Айндховен в първи мач от осминафиналите на Лига европа. Българският национал Станислав Манолев игра през целия двубой за холандския тим.

Двубоят на стадион "Местая" започна със силен натиск на домакините от Валенсия, които притиснаха съперника си в неговата половина.

Ощв 11-ата минута испанският тим поведе в резултата. След късо изпълнение на ъглов удар и центриране на Ернандес, Виктор Руис надскочи защитник на ПСВ и с глава откри резултата.

Само минута по-късно Бараган излъга трима защитници на гостите подаде към Солдадо и той покачи на 2:0.

В следващите минути по-активната игра на домакините продължи и Валенсия стигна до нови положения пред вратата на Исаксон, но до нов гол не се стигна.

В 42-ата минута реферът на двубоя Грефе отсъди дузпа в полза на "прилепите" и Солдадо реализира втория си гол в мач за да направи резултата класически още преди почивката.

През втората част гостите от Айндховен заиграха по-организирано и атаките има станаха по-опасни,  но в 56-ата минута Валенсия упя да вкара нов гол. Парехо изведе с чудесен пас Пиати сам срещу Исаксон и той не сбърка. В 61-ата минта Жонас изпълни перфектен пряк свободен удар, но вратаря на ПСВ успя да спаси.

В средата на втората част ПСВ отново пое инициативата и се опитаваше да намали резултата, но чистите положения за почетно попадение липсваха. Така се стигна до 82-ата минута, когато Щроотман бе съборен от Матийо в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за гостите. Капитанът на ПСВ Тойвонен застана зад топката и хладнокръвно реализира за своя отбор.

В последната минута на редовното време влезлия като резерва Вайналдум успя да реализира нов гол за гостите и да намали на 2:4, което прави реванша след седмица в Айндховен много интересен.

Валенсия - ПСВ Айндховен 4:2

1:0 Виктор Руис (11)

2:0 Солдадо (13)

3:0 Солдадо (42-дузпа)

4:0 Пиати (56)

4:1 Тойвонен (83-дузпа)

4:2 Вайналдум (90)

Валенсия: Диего Алвес, Бараган, Руис, Коста (24-Рами), Матийо, Албелда, Ернандес, Парехо, Жонас (71-Бернат), Солдадо, Пиати

ПСВ: Исаксон, Манолев, Марсело, Дерайк, Вилемс (34-Пиетерс), Щроотман, Хътчисън, Лабайад, Тойвонен, Матавж, Мертенс (72-Вайналдум)