Фенербахче и Олимпик (Марсилия) направиха драматично равенство 2:2 в среща от група "Н" на Лига Европа.
Очаквано домакините от Истанбул започнаха по-активно, но играчите на Марсилия използваха всяка възможност за бързи атаки.
В 6-ата минута в опит да центрира Гьонюл от домакините изненада Манданда, който с големи усилия изби топката от голлинията, а играчите на Фенербахче претендираха за гол.
В 28-ата минута Чанер Еркин получи много добър пас в наказателното поле и с много силен удар под краката на Манданда откри резултата - 1:0 за Фенербахче.
След като плучиха гол във врататаси гостите от Марсилия се опитаха да притиснат съперниците си и да стигнатдо изравнителен гол, но атаките им бяха разбивани далеч пред наказателното поле на Волкан Демирел.
В 43-ата минута Валбуена стреля опасно от границата на наказателното поле, но ударът му мина над напречната греда.
Втората част започна равностойно, но при бърза атака на Марсилия в 50-ата минута от ляво Реми центрира остро в наказателното поле и Андре Аю засече топката, която се удари в напречната греда.
Шест минути по-късно Фенербахче стигна до второ попадение. Топуз центрира перфектно и непокрития капитан на турския тим Алекс зс глава реализира за 2:0.
В оставащите минути френският тим упражни силен натиск, но влезлите като резерви Жиняк и Джордан Аю направиха пропуски. Усилията на гостите имаха успех в 82-ата минута, когато Валбуена успя да намали. Марсилия продължи да притиска игрешия само в защита отбор на Фенербахче.
В добавеното време все пак гостите стигнаха до заслужено равенство. След изпълнение на ъглов удар Андре Аю с глава оформи крайното 2:2.
ФЕНЕРБАХЧЕ: Демирел, Йобо, Гьонюл, Калдаръм, Иртегун, Раул Мейрелеш, Алекс (Кристиан Барони - 66), Топал, Топуз, Еркин, Соу
МАРСИЛИЯ: Манданда, Морел, Фани, Н'Диайе (Шеру- 42), Н'Кулу, Амалфитано, Валбуена, Бартън (Джордан Аю - 71) , Каборе, Реми (Жиняк- 63), Андре Аю