Фенербахче спечели с 1:0 първата полуфинална среща срещу Бенфика, Единственото попадение бе дело на защитника Коркмаз.

Двубоят в Истанбул започна в с по-активна игра на гостите, които не се притесниха от невероятната подкрепа на феновете на Фенербахче и създадоха няколко опасности пред Демирел.

В началото домакините дейставаха малко прибързано и допускаха грешки в разиграванията, но след четвърт час зпочнаха да атакуват много опасно.

В рамките на две минути Соу пропусна добри възможности за гол, като негов удар с глава срещна напречната греда в 18-ата минута.

До края на полувремето Бенфика продължи да контролира съперника си , но трудно стигаше до опасности пред Демирел.

В самия край на първата част домакините получиха отлична възможност да открият резултата. В 45 -ата минута Ола Джон фаулира Гьонюл и реферът Мажич отсъди дузпа. Зад топката застана бразилецът Кристиан Барони, но ударът му срещна страничния стълб.

В началото на второто полувреме играчите на Фенербахче притиснаха съперниците си и в в рамките на пет минути стигнаха до три добри възможности за гол. кристиан барони и Мейрелеш опитаха удари от далече, но Артур спаси.

В 51-ата минута Каут пое топката в наказателното поле стреля много прецизно, но ударът му срещна страничния стълб. Бенфика отговпри също с удар в гредата на Гайтан.
Така се стигна до 72-ата минута, когато домакините все пак откриха резултата. След ъглов удар Мелгарехо допусна грешка, като не успя да изчисти топката с глава и притичалият Коркмаз също с глава успя да се разпише за 1:0.

До края на срещата играчите на Фенербахче направиха всичко възможно да запазят преднината си и не позволиха нито една опасност пред демирел. Така седмица пред реванша в Лисабон, турският тим има преднина от един гол.

:
  • 90+3'
  • 90'
    Вебо получава жълт картон
  • 87'
    Красич влиза на мястото на Соу
  • 86'
    Сахин сменя Кристиан Барони
  • 81'
    Мартинс заменя Гомеш
  • 72'
    ГОЛ! Коркмаз бележи с глава. Мелгарехо не успя да изчисти топката след ъглов удар и защитникът на Фенербахче се възползва от грешката