Челси взе комфортна преднина срещу Рубин в първия четвъртфинал от Лига Европа. "Сините" спечелиха с 3:1 на "Стамфорд Бридж", но руснаците се надяват, че могат да обърнат нещата в своя полза на собствена земя.

Фернандо Торес откри резултата в 16-ата минута. По-добрата игра на домакините продължи и Моузес успя да вкара втори гол в 32-ата минута.

В края на първата част руснаците получиха право да изпълнят дузпа заради игра с ръка на Джон Тери. Начо бе точен от бялата точка.

След почивката Торес отново се разписа. Той оформи крайното 3:1 в 70-ата минута.

:
  • 90'
  • 88'
    Орбаиз получи жълт картон
  • 78'
    Мата отстъпи мястото си на Оскар
  • 76'
    Бенаюн получи жълт картон за грубо нарушение
  • 70'
    Торес вкара втория си гол в мача. Той бе точен с глава за 3:1
  • 65'
    Азар влезе на мястото на Моузес
  • 47'
    Втората част започна с опасна атака за Челси, но гостите се справиха със ситуацията
  • 46'
  • 46'
    Рондон влезе на мястото на Диадин
  • 45'
  • 41'
    Джон Тери получи жълт картон за нарушението, което извърши
  • 40'
    Начо бе точен от бялата точка и така Рубин стигна до гол на чужд терен
  • 39'
    Дузпа за Рубин, която бе отсъдена за игра с ръка на Джон Тери
  • 32'
    След дълга атака на Челси топката попадна у Моузес, който не даде шанс на Рижиков и направи 2:0 за Челси
  • 18'
    Руснаците опитаха да отговорят бързо, но защитата на Челси се справи с опасността
  • 16'
    Торес получи дълъг пас от Давид Луис и откри резултата за Челси
  • 8'
    Ансалди стреля, но не успя да затрудни Чех
  • 5'
    Двубоят започна с натиск на Челси, "сините" направиха няколко атаки, които обаче не доведоха до нищо съществено