Борусия (Мьонхенгладбах) се наложи като домакин с 2:0 срещу Олимпик Марсилия в мач от група "С" на Лига Европа.

Двата отбора имат актив от 4 точки, като лидер в групата е Фенербахче със 7 точки.

Гостите от Марсилия започнаха двубоя много добре и в първия половин час доминираха на терена, но пропуснаха да открият резултата.
В 33-ата минута за игра с ръка в наказателното поле Борусия получи право да изпълни дузпа, коята капитанът на отбора даемс превърна в гол.

След това попадение френският тим не успя да се върне вмача, а домакините заиграха много активно и стигнаха до втори гол чрез Мплата в 67-ата минута.