Носителят на Купата на България Берое претърпя тежка загуба на старта на участието си в Лига Европа. Заралии започнаха директно от втория кръг на турнира, където жребият отреди да се изправят срещу един от най-силните отбори на този етап от надпреварата – Апоел (Тел Авив). Всичко в двубоя явно обаче се реши още в първата среща, която се игра в Стара Загора и, която българският тим загуби с 1:4.

Феновете създадоха страхотна атмосфера на стадиона в Стара Загора.

Беройци показаха сравнително равностойна игра и на моменти дори имаха преимущество, но гостите показаха, че са далеч по-опитния и по-добре подготвен отбор и с няколко бързи контраатаки матираха "зелено-белите". Ключови за изхода от двубоя се оказаха първите минути и на двете полувремена.

В самото начало старозагорци започнаха добре мача опитвайки да притискат съперника, но вместо да оползотворят краткотрайното си превъзходство, в 5-ата минута груба грешка на Иван Караджов доведе до гол в тяхната врата. Вратарят излезе на границата на наказателното поле, за да пресече дълъг пас към нападател на гостите, но така изчисти топката, че я прати право в Лукас Саша и доскорошният футболист на ЦСКА с удар от над 30 метра прехвърли Караджов и откри резултата.

Доскорошният играч на ЦСКА - Лукас Саша, разочарова беройци още в началото.

Това изглежда попари домакините и само 4 минути по-късно те извадиха още веднъж топката от вратата си. Гордана напредна през центъра, подаде към Дамари, който получи топката на границата на наказателното поле и с прецизен удар реализира за 0:2.

След 20-ата минута Берое отново погледна по-сериозно към вратата на съперника и след няколко опита за удар, блокирани от защитниците на израелския тим, в 21-ата мин. домакините стигнаха до първата си реална голова опасност. След центриране отляво на Венцислав Христов отбраната на гостите увисна и Владимир Андонов остана непокрит да стреля с глава, но ударът му мина встрани от вратата на съперника.

Натискът бързо даде резултат и след центриране на Пламен Крумов отдясно, почти от корнера, Венцислав Христов засече топката директно от въздуха и отбеляза за 1:2 в 25-ата минута.

Беройци започнаха въодушевено и второто полувреме, и в 51-ата минута бяха близо до изравняване. След центриране от ъглов удар Борислав Стойчев засече с глава и топката мина много близо до страничната греда.

Сценарият от първата част обаче се повтори и Апоел отново стигна до ранен гол в момент, в който българите се опитваха да ги притиснат. В 54-ата мин. Саша проби по дясното крило, подаде добре към намиращия се в близост до точката за изпълнение на дузпа Дамари и последният реализира своя втори гол в срещата за 1:3.

В 60-ата минута резултатът стана катастрофален за старозагорци. Шехтер пое топката почти от центъра на терена, останал зад защитниците в зелено и бяло, напредна и сам срещу Караджов рано оформи крайния резултат 1:4.

Така Апоел на практика си гарантира участие в следващия кръг на Лига Европа, но все пак преди това ще трябва да изиграе още един мач с Берое. Реваншът е след седмица, на 25 юли, в Израел.

БЕРОЕ - АПОЕЛ 1:4