В едно от дербитата на Лига Европа в четвъртък вечер един срещу друг се изправят Атлетик (Билбао) и Олимпик (Лион). Преди две седмици на "Стад Жерлан" французите надделяха трудно с 2:1 и записаха трета поредна победа след успехите над Спарта (Прага) и Апоел (Кирят Шмона).

Лион е много близо вече до фазата на директните елиминации, но сега задачата изглежда далеч по-сложна. Пред своите фанатизирани фенове на "Сан Мамес", баските ще търсят задължителни три точки. Тимът от Билбао има в актива си само една точка до момента след равенство у дома с Апоел, последвано от две загуби навън от Спарта и Олимпик.

Отборът на Марсело Биелса е доста далеч от формата от миналия сезон, когато мачкаше всичко наред, включително се подигра с Манчестър Юнайтед и стигна до финала. Сега обаче идва отлична възможност за Атлетик да направи нещо значимо и да преобърне хода на лошия си сезон.

Не пропускайте Атлетик Билбао – Олимпик Лион в четвъртък от 22:05 пряко по bTVAction.