Ботев започна с победа участието си в Лига Европа. "Жълто-черните", които в тази среща бяха с виненочервени етипи, се наложиха над казахстанския Астана с 1:0 като гости.

Единственият гол бе дело на Иршак в 44-ата минута. Така българите взеха аванс преди домакинския си мач, който ще бъде през следващата седмица в Бургас.

Ботев участва в евротурнирите за първи път от близо 18 години насам. Тимът се надява да докажа, че е заслужавал да бъде сред тимовете в Лига Европа, след като попадна в турнира след отказа на ЦСКА.

Как се разви мачът?

Двубоят започна с териториално предимство на Астана. В четвъртата минута Исламхан центрира остро, но вратарят на Ботев успя да избие. Пет минути по-късно Нузербайев напредна, но Спрокел го изпревари и върна топката към вратаря на "канарчетата".

В 12-ата минута домакините имаха претенции за дузпа. Фокси падна в наказателното поле, но реферът Вадачкория даде знак играта да продължи.

Четири минути по-късно Галчев стреля, но ударът му бе блокиран от защитник на Астана. При следващата така Вандер стреля опасно, но изпрати топката в аут.

Последваха силни минути за Ботев. Минута преди края на първата част българите успяха да вкарат гол! Иршак бе точен, за радост на феновете на "жълто-черните". Той прати топката в мрежата на Ерич с премерен удар. Малко след това реферът даде край на първото полувреме.

Пловдивчани продължиха да са по-активни и в началото на втората част. Вандер имаше добра възможност, но не шутира добре и Ерич спаси. Ромарио излезе на добра стрелкова позиция след това, но бе в положение на засада.

Кояшевич от Астана имаше възможност да изравни в 61-ата минута, но топката срещна левия страничен стълб.

Малко след това Нурдаулетов би силно, но над напречната греда.

След това имаше няколко опасни положения и пред двете врати, но до гол не се стигна и резултатът остана непроменен.