Берое отпадна от турнира Лига Европа. Тимът на Петър Хубчев стигна до 2:2 при гостуването си на Апоел в Тел Авив след значително по-добра игра в сравнение с първата среща, играна преди седмица в Стара Загора.

Берое трябваше да направи чудо, за да премине втория предварителен кръг на надпреварата, след като загуби с 1:4 първия двубой.

Носителят на купата на България обаче съвсем не се притесни от именития си съперник, който е познато име в евротурнирите и показа нелоша игра, като дори можеше да се поздрави с успех.

Апоел откри резултата в 22-ата минута чрез Омар Дамари от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Здравко Илиев. В самия край на полувремето българският тим изравни. Точен бе Пламен Крумов директно от пряк свободен удар.

След почивката двата тима си размениха по още едно попадение. В 61-ата минута бившият играч на ЦСКА Лукас Саша проби и намери непокрития Омар Дамари, който отново даде аванс на израелския тим. Крайното 2:2 пък фиксира Давид Каядо в 71-ата минута.

В следващия кръг Апоел ще играе с Пандури, който отстрани Левадия.

Ето как се разви срещата:

Още с първата си атака в мача Берое стигна до изпълнение на пряк свободен удар заради нарушение срещу Елиаш. Пламен Крумов центрира в наказателното поле, Дгани изби с глава. След това Крумов намери Венци Христов, който обаче отправи неточен удар.

Берое продължи да бъде по-активният отбор на терена, но две хубави атаки на българският отбор се провалиха при завършващия удар.

Първото положение за домакините пък бе в 8-ата минута, когато Итай Шехтер изпрати топката малко над вратата на Берое. Постепенно Апоел започна по-често да поглежда към вратата на Иван Караджов, а в 22-ата минута успя и да открие резултата.

Здравко Илиев извърши нарушение срещу Шехтер, за което получи жълт картон, а реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Омер Дамари и не сгреши - 1:0 за Апоел.

Малко след това домакините организираха хубава атака, Дгани напредна, но бе ''затворен'' от Иво Иванов и прати топката в мрежата, но от външната страна на вратата.

В следващите 10 минути Берое не успя да направи нищо интересно с изключение на един далечен удар на Здравко Илиев, който обаче бе доста неточен.

В края на първата част бившият футболист на Апоел Лукас Саша можеше да създаде опасност, но се забави и топката бе изчистена от Борислав Стойчев.

Малко преди почивката Пламен Крумов възстанови равенството. Той изпълни пряк свободен удар, който изненада вратаря на Апоел и в крайна сметка топката влезе във вратата директно от него.

В началото на втората част Лукас Саша стреля, но много неточно и изобщо не успя да затрудни вратаря Караджов.

Последваха две атаки за Берое, които бяха започнати от Георги Андонов, но не доведоха до нищо, защото израелската защита пресече пасовете му. В 55-ата минута обаче вратарят Даниел Амос едвам изби удара му.

При следващата атака пък Венцислав Христов уцели гредата с удар от около 10 метра.

В 62-ата минута Апоел стигна до втори гол. Саша проби отдясно и намери оставения непокрит Дамари, който прати топката в мрежата за 2:1.

Берое обаче не се предаде и девет минути по-късно възстанови равенството след страхотен гол на Давид Каядо. Португалецът получи топката от особено активния през втортата част Георги Андонов и я прати неспасяемо във вратата на домакините.

В 77-ата минута Берое пропусна да поведе. Игор Джоман стреля от около 15 метра. Амос изби, но не много добре и топката се озова в Борислав Стойчев, който обаче не успя да уцели вратата.

До края и домакините направиха един сериозен пропуск след удар на Харуш в близост до вратата на Берое.

Апоел - Берое 2:2

1:0 Дамари (22 от дузпа)

1:1 Крумов (45)

2:1 Дамари (62)

2:2 Каядо (71)

Ето и стартовите състави:

АПОЕЛ: Даниел Амос, Бранко Илич, Юрген Колин, Орел Дгани, Шимон Харуш, Браян Герзичич, Исраел Загури (76-ата Жил Вермут), Роей Гордана, Лукас Саша (81-ата Шай Абутбул), Омер Дамари (67-ата Рамзи Сафури), Итай Шехтер

БЕРОЕ: Иван Караджов, Веселин Пенев, Пламен Крумов, Борислав Стойчев, Здравко Илиев, Иво Иванов, Елиаш да Силва (68-ата Мартин Райнов), Игор Джоман, Давид Каядо (78-ата Иван Горанов), Георги Андонов, Венцислав Христов (87-ата Дончо Атанасов).