Анжи си осигури участие в следващата фаза на Лига Европа, след като победи с 2:0 Удинезе на стадион "Локомотив" в Москва.

Така Анжи продължи страхотната си серия да записва само победи в евротурнирите като домакин, при това без да пуска гол.

Попаденията за победителите паднаха през втората част. Първо Самба бе точен в 72-ата минута, а само три по-късно и капитанът Самуел Ето'о записа името си сред голмайсторите.

Удинезе завърши срещата с 10 души, след като Вилианс получи втори жълт картон в 80-ата минута.

Удинезе играе с Ливърпул в последния кръг. И двата тима ще се борят за втората позиция, заедно с Йънг Бойс, който приема Анжи.

:
  • 90+4'
  • 88'
    Жълт картон за Бусофа
  • 87'
    Самба отстъпва мястото си на Лахиялов в тима на Анжи
  • 80'
    Удинезе остава с 10 човека, след втори жълт картон на Вилианс
  • 80'
    Жълт картон за Маурисио Домици
  • 79'
    Жълт картон за Юрий Жирков
  • 76'
    Ранеджи заменя контузения Баста за Удинезе
  • 75'
    ГОЛ и 2:0 за Анжи! Този пък точен е звездата на отбора Самуел Ето'о след хубав извеждащ пас на Траоре отляво. След това Ето'о финтира вратаря и вкар
  • 72'
    ГОЛ! Анжи поведе след попадение на Кристофър Самба с глава
  • 71'
    Пабло Армеро отстъпва мястото си в тима на Удинезе на Джовани Паскуале
  • 68'
    Ласина Траоре заменя Карсела-Гонсалес
  • 66'
    Жълт картон за Антонио Ди Натале
  • 57'
    Душан Баста заменя Марко Фараони в тима на Удинезе
  • 53'
    Антонио Ди Натале стреля от добра позиция, но Габулов спаси
  • 46'
  • 45+1'
  • 45'
    Жълт картон за Вилианс заради нарушение срещу Самуел Ето'о
  • 36'
    Топката преминава през няколко играчи на Анжи след центриране на Бусофа, но никой от тях не успява да я засече
  • 28'
    Бусофа центрира, Жусилей с глава стреля, но неточно. Ето'о също е на добра позиция, но не успява да играе с топката
  • 20'
    Удар на Диего Фабрини, но Габулов спасява
  • 12'
    Греда за Анжи! Опасен изстрел на Олег Шатов - вратарят на Удинезе с мъка избива топката в горната греда
  • 10'
    Бусофа стреля, топката преминава през наказателното поле на Удинезе, но няма негов съотборник, който да играе с него
  • 8'
    При контраатака Фабрини изведе Баду, но вратарят на Анжи Габулов излезе и улови топката
  • 7'
    Първа възможност в мача - Самба стреля, а топката минава на 2-3 метра от дясната греда на Удинезе