Съставите на Бенфика и Нюкасъл излизат един срещу друг в един от най-интересните двубои от четвъртфиналите на Лига Европа. Двата тима се срещат за първи път в официален мач на европейската клубна сцена.
Португалският тим е един от двата отбора, които след отпадането си от Шампионската лига, успяват да използват своя втори шанс за добро представяне на международната сцена.

Статистиката досега показва, че в своите пет предишни сблъсъка с английски тимове, на четвъртфинал в евротурнирите, отборът на Бенфика е бил елиминиран от надпреварата. Сега срещу португалците излиза отбор, който играе доста стабилно в дефанзивен план при своите изяви в Лига Европа до този момент. В същото време обаче, отборът на Нюкасъл е реализирал само 9 гола от началото на надпреварата през септември месец миналата година.

Домакините ще разчитат в атака най-вече на своя изявен голмайстор Оскар Кардосо. Той е отбелязал 16 гола в Лига Европа досега. Сега ще видим как гостите от Острова ще успеят да противодействат на своите съперници, за да достигнат до добър резултат преди реванша на английска земя. Очевидно е, че съставът на Нюкасъл, воден от своя амбициозен треньор Алън Пардю, има сериозни амбиции в този турнир.

Португалският отбор сякаш трябва да бъде леко фаворизиран за срещите с Нюкасъл, защото Бенфика играе доста стабилно от началото на годината. Това най- вече личи от факта, че Бенфика е лидер в класирането на португалското първенство и няма загубен мач от октомври месец миналата година, при неубедителното си представяне в груповата фаза на Шампионската лига.

Четвъртфиналите между Бенфика и Нюкасъл сега обещават доста емоции за зрителите. Първата среща между тези два отбора в Лисабон, можете да гледате на VOYO.bg в четвъртък (4 април) от 22:05 часа в пряко предаване.