Аржентинската футболна легенда Диего Марадона също призна класата на Испания, която спечели трето поредно голямо първенство след Евро 2008 и Мондиал 2010.
"Испания ясно показа, че не само е най-добрият тим в света, но е на път да се превърне и в най-добрия за всички времена. Никой не може да победи испанската машина. Кристиано Роналдо опита с Португалия, но после видяхте каква бе физиономията му. Пирло също опита, но понякога трябваше да се справя с четирима испанци накуп. Испания вкара цели 12 гола, а получи само един на Европейското.
Защитата в лицето на Алваро Арбелоа, Жерар Пике и Серхио Рамос, заедно с капитана Икер Касияс, е най-добрата в света. Отляво пък Жорди Алба показа защо Барселона плати за него 14 млн. евро с великолепния си гол срещу Италия. Невероятното поколение на Шави, Серхио Бускетс, Шаби Алонсо, Андрес Иниеста и Давид Силва работи като машина, въпреки че всеки един играч е звезда. Спираш един, но останалите пет са още там. Те пресират, създават положения и бележат.
Испания направи революция във футбола, играейки без нападатели и използвайки таланта на Фабрегас да открива празни пространства за нападащите полузащитници. Някои от най-добрите неща на шампионата дойдоха от индивидуални шампиони.
Андреа Пирло изведе Италия до финала с поредица от брилянтни пасове и бе сред най-добрите играчи на Евро 2012, докато не се изправи срещу Испания. С двата си безценни гола срещу Чехия, Кристиано Роналдо показа защо, заедно с Меси, са най-добрите играчи на планетата. Златан Ибрахимович пък вкара най-красивия гол на шампионата срещу Франция", заяви Марадона.