Селекционерът на световния и европейски шампион Испания Висенте Дел Боске няма да прави драми след равенството 1:1 с Италия на старта на Евро 2012.

"Свършихме добра работа на терена, вложихме много усилия. Доволен съм от начина, по който действаше моят отбор. Също така съм доволен и от резултата. Аз предпочетох да наситим средната линия, да владеем по-дълго време топката. Затова избрах в стартовиясъстав да влезе Фабрегас. Сеск, Силва и Иниеста много добре комбинираха в предни позиции и мисля, че това беше едно правилно решение.

Всичко мина според нашия предварителен план. С влизането на Фернандо Торес на терена играта стана доста по-открита. Ние имахме доста шансове да вкараме втори и победен гол, но ако бъдем честни - и противниците ни имаха възможности да победят.

Няма да лъжа, че такива бяха очакванията ми - за отворен мач с много възможности и за двата отбора. Да, не сме с три точки след този мач, а само с една, но показахме добри неща като футбол. Освен това, играта ни като ниво, беше едно от най-добрите ни представяния в последно време.

Естествено, когато срещу себе си имаш силен съперник, ти също ставаш още по-добър. Предстоят ни още два мача, в които съм сигурен, че ще се представим най-малкото както днес. Нямам съмнение, че Испания ще продължи във втората фаза", заяви Дел Боске.