Един Джеко отново се оказа златна резерва на Роберто Манчини и донесе победата на Манчестър Сити срещу Тотнъм с 2:1 в двубой от 11-ия кръг на Висшата лига.

Тотнъм поведе в 21-ата минута след попадение на Стивън Коулкър, който засече с глава центриране от свободен удар на Том Хъдълстоун.

"Гражданите" постигнаха обрата си през второто полувреме. В 65-ата минута след грешка в отбраната на гостите, Серхио Агуеро финтира Стивън Коулкър и реализира за 2:1.

Сити натиснаха след гола, а в 73-ата минута на терена на мястото на Карло сТевес се появи Един Джеко. Именно босненецът се разписа в 88-ата минута след пас на Давид Силва, за да донесе трите точки на домакините.

Джеко отправя удара, с който вкара победния гол.

Това бе седми гол за острието през сезона и шести след влизане в игра като резерва. С успеха Сити остава единственият непобеден тим в английския шампионат и се изкачи временно на 2-ро място в класирането с 25 точки, 2 по-малко от лидера Манчестър Юнайтед.