Манчестър Юнайтед записа първото си равенство през сезона, след като завърши 1:1 като гост на Суонси.

Лидерът във Висшата лига може да съжалява за изпуснатата победа, защото през второто полувреме пропусна куп възможности за гол, които не успя да реализира.

Двубоят на "Либърти Стейдиъм" започна с много бърз и динамичен футбол от двата отбора. След няколко добри атаки към двете врати в 16-ата минута Патрис Евра откри резултата с глава след центриране от корнер на Робин ван Перси.

Звездата на домакините Мичу обаче изравни в 29-ата минута с 13-ия си гол за сезона. Давид Де Хеа спаси удар от близо на Джонатан де Гусман, а след това голмайсторът на "лебедите" вкара в опразнената врата.

До края на полувремето до нови голови положения не се стигна. През втората част Юнайтед тотално надигра своя съперник, но пропусна да реализира много от създадените положения. Удари на Уейн Рууни и Майкъл Карик удариха гредите, а невероятни пропуски направиха Ернандес и Йънг.

След това равенство преднината Манчестър Юнайтед пред втория Манчестър Сити е намалена на 4 точки.