Манчестър Юнайтед победи Куинс Парк Рейнджърс с 3:1 и излезе на първо място в класирането на английското с 30 точки. Шампионът Манчестър Сити обаче, който бе водач до този момент, е с мач по-малко, тъй като играе в неделя. Двубоите са от 13-ия кръг на надпреварата.

Юнайтед  се справи при домакинството си на КПР, въпреки че бе догонващ в резултата. Маки откри за гостите в 52-ата минута. Този гол обаче само ядоса "червените дяволи", които успяха да върнат три. Еванс, Флетчър и Ернандес се разписаха в рамките само на осем минути - в 64-ата, 68-ата и 72-ата минута.

В друг двубой от кръга Уест Бромич Албиън победи Съндърланд с 4:2 като гост и е на трето място с 26 точки, с три по-малко от лидера Юнайтед.

"Торбаланите" се представят страхотно от началото на сезона и постигнаха осмата си победа във Висшата лига. Золтан Гера, Шейн Лонг, Ромелу Лукаку от дузпа и Фортюне вкараха головете за гостите на "Стейдиъм ъф Лайт", докато Крейг Гарднър и Стефан Сесеньон се разписаха за Съндърланд.