Манчестър Юнайтед се наложи драматично над гостуващия Нюкасъл с 4:3 в мач от 19-ия кръг на Висшата лига и увеличи аванса си на върха в класирането на седем точки.

Домакините на три пъти изоставаха в резултата, но гол на Хавиер Ернандес в първата минута на добавеното време донесе важния успех в полза на "червените дяволи".

Още в четвъртата минута на мача на "Олд Трафорд" Джеймс Пърч откри резултата с удар отблизо и неумела намеса на вратаря Давид де Хеа.

В 25-ата минута Джони Евънс се възползва от неразбирателство в защитата на гостите и изравни. Само четири минути по-късно Евънс си вкара автогол, отклонявайки топката във вратата на Юнайтед след удар на Дани Симпсън. Това попадение първоначално не бе признато, заради засада, но след консултация между главния и страничния рефер попадението бе зачетено. Така на почивката Юнайтед се оттегли с гол пасив.

Натискът на домакините през втората част даде резултат и
Патрис Евра изравни с диагонален удар в 58-ата минута, но Папис Демба Сисе за трети път даде аванс в полза на "свраките" с шут от наказателното поле десет минути по-късно.

В 71-ата минута Робин ван Перси изравни след ново разбъркване в полето на Нюкасъл. Веднага след това Ернандес и Ван Перси пропуснаха да вкарат четвърти гол във вратата на Тим Крул. Удар на резервата на гостите Сами Амеоби срещна страничната греда и спаси Юнайтед от допускане на четвърти гол.

В първата минута на добавеното време Майкъл Карик центрира към Ернандес и мексиканецът отблизо реализира победния гол в полза на 19-кратните шампиони на Англия.

В друга среща от кръга шампионът Манчестър Сити изненадващо загуби с 0:1 като гост на Съндърланд. Единственият гол реализира бившият състезател на "небесносините" Адам Джонсън в 53-ата минута. След това поражение Сити има 39 точки на второто място в класирането, докато Юнайтед е със седем точки повече на първата позиция.

Челси спечели с 1:0 като гост на Норич и остана трети в
подреждането с актив от 35 точки. Голът на победата реализира Хуан Мата в края на първото полувреме.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos