Манчестър Юнайтед, Манчестър Сити и Ливърпул постигнаха победи в осмия кръг на Премиер лийг.

На "Олд Трафорд" Уейн Рууни се оказа едновременно герой и грешник за Юнайтед срещу Стоук Сити с 4:2. Звездата си отбеляза автогол още в 11-ата минута, но след това се реабилитира с два гола във вратата на съперника - в 27-ата и 65-ата минути.

Преди това голмайсторът на "червените дяволи" Робин ван Перси бе точен в 44-ата минута, а в 46-ата гол реализира и Дани Уелбек. В 59-ата минута пък Майкъл Китли се разписа за Стоук. В 40-ата минута Уелбек удари и греда.

Шампионите от Манчестър Сити също добавиха три точки към актива си след труден успех с 2:1 като гост на Уест Бромич. Изненадващо Шон Лонг откри за домакините в 67-ата, но "гражданите" обърнаха резултата с две попадения на Един Джеко съответно в 80-ата и 90-ата минута. Сити игра с човек по-малко почти през целия двубой, след като в 23-ата минута Джеймс Милнър бе изгонен с директен червен картон.

Ливърпул пък се наложи над Рединг с минималното 1:0. Единственото попадение вкара младокът Рахим Стърлинг в 29-ата минута.

Други резултати:

Тотнъм - Челси 2:4
Фулъм - Астън Вила 1:0
Суонзи - Уигън 2:1
Уест Хем - Саутхемптън 4:1

В класирането води Челси с 22 точки, пред Манчестър Юнайтед с 18, Манчестър Сити с 18, Евертън, Тотнъм и Уест Бромич с по 14, Фулъм с 13. Ливърпул е 11-и с 9 точки.