Манчестър Юнайтед записа първата си победа под ръководството на новия мениджър Дейвид Мойс. ''Червените дяволи" се наложи над сборен тим от шампионата на Австралия с 5:1

С по два гола за успеха в Сидни се отчетоха Дани Уелбек и Джеси Лингард.

Джеси Лингард се радва на един от головете си.

Шампионите на Англия очаквано наложиха доминация още в самото начало на двубоя. В 11-ата минута 20-годишният Лингард откри резултата, а в 33-ата Уелбек удвои след страхотен пас на Райън Гигс.

Дани Уелбек имаше ''персонална охрана'' от няколко играчи.

След почивката домакините подобриха играта си и стигнаха до гол чрез Бериша. Две минути по-късно обаче Лингард се разписа за втори път след брилянтно изпълнение.

До края Юнайтед се разигра и стигна до нови две попадения, дело на Уелбек (71) и Робин ван Перси (86).

Заха е фаулиран

Новото попълнение Уилфред Заха за първи път записа пълни 90 минути за Юнайтед. Цял мач изиграха още вратарят Андерс Линдегаард, Рафаел, Фил Джоунс, Патрис Евра, Том Клевърли и Джеси Лингард.