Манчестър Юнайтед победи Уест Бромич Албиън с 2:0 в мач от 20-ия кръг на Премиър Лийг и завърши с успех 2012 година. "Червените дяволи" със сигурност направиха отличен подарък за мениджъра си сър Алекс Фъргюсън, който след два дни ще отпразнува 71-ия си рожден ден, а запазиха и преднината си на върха пред преследвачите Манчестър Сити.

Това бе осми пореден мач за Юнайтед в първенството, който тимът записва без загуба. За последно "червените дяволи" паднаха с 0:1 при гостуването си на Норич в средата на ноември.

Защитникът на гостите Гарет Макоули даде преднина на Юнайтед още в 9-ата минута, когато си отбеляза автогол, а крайното 2:0 оформи Робин ван Перси с красив параболичен удар с левия крак в 91-ата минута.

В 71-ата минута гостите от УБА можеха да стигнат до изравняването, но удар на Макоули рикошира в напречната греда.

Така Манчестър Юнайтед запази преднината си от 7 точки на върха на класирането пред Манчестър Сити, докато Уест Бромич е на 6-а позиция.