Манчестър Юнайтед обърна градския си съперник Сити - 3:2 и спечели за 19-и път трофея "Камюнити Шийлд". Герой за "червените дяволи" стана Нани, който вкара два гола.

Димитър Бербатов започна мача на резервната скамейка. Сър Алекс предпочете да пусне като титуляри в атака Уейн Рууни и Дани Уелбек. Все пак българинът се появи в игра в 88-ата минута на мястото на втория. Двубоят започна с натиск на "червените дяволи", но в крайна сметка Сити поведе и си осигури добра преднина от два гола до почивката.

Първо Джолиън Лескът засече с глава центриране на Давид Силва и откри резултата. В продължението на първата част босненският нападател Един Джеко направи 2:0, след много хубав удар от около 25 метра. И при двата гола новият вратар на Юнайтед Давид де Хеа се представи доста неубедително в официалния си дебют.

На почивката мениджърът на шампионите сър Алекс Фъргюсън даде шанс за изява на младата генерация. На терена се появиха защитниците Фил Джоунс (дебютен мач) и Джони Еванс, както и халфът Том Клевърли и това даде резултат. Само в рамките на шест минути Юнайтед се върна в мача с два бързи гола.

В 52-ата минута Крис Смолинг намали, а в 58-ата "червените дяволи" изнесоха футболна лекция, като многоходова комбинация доведе до попадение на Нани. Именно португалецът стана герой на мача, след като се възползва от грешка в защитата на "гражданите" и по-специално на Компани, финтира вратаря Джо Харт и донесе успеха на тима си в 93-ата минута.

Освен Де Хеа и Джоунс, официален дебют за Юнайтед направи и Ашли Йънг.

Ето и двата състава:

Манчестър Сити: Харт, Компани, Ричардс, Лескът, Коларов, де Йонг, Милнър, Силва, Туре, Джеко и Балотели (като резерви влязоха Бари, Джонсън, Клиши)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Фърдинанд, Видич, Евра, Смолинг, Карик, Йънг, Нани, Андерсон, Рууни и Уелбек (Джоунс, Еванс, Клевърли, Рафаел, Бербатов).