Манчестър Юнайтед победи Нюкасъл с 2:1 в мач от 1/16-финалите на турнира за купата на лигата в Англия. Така "свраките" продължават да нямат успех на "Олд Трафорд" вече 40 години.
Мачът ще се запомни със завръщането на Дарън Флетчър и Уейн Рууни. Шотландецът започна като титуляр, като за първи път от 22 ноември миналата година попадна сред 11-те на сър Алекс Фъргюсън.

Рууни също е възстановен от травмата си и записа 76 минути на терена. Английският национал не беше започвал като титуляр от месец.
Иначе Андерсон се разписа минута преди почивката, а в началото на втората част Том Клевърли удвои аванса на Юнайтед.

Нюкасъл имаше сили само за почетно попадение. В 62-ата минута бе точен Папис Сисе.

Ливърпул, който е носител на трофея за миналия сезон, също не допусна изненада, отстранявайки Уест Бромич като гост. Домакините изненадаха гостите с гол още в 3-ата минута на Габриел Тамаш. В 17-ата обаче новото попълнение на Ливърпул Нури Шахин изравни. Турският национал се превърна в герой на мача, след като отбеляза победния гол в 82-ата минута. Това бяха първите голове на Шахин за "червените" от "Анфийлд".

Най-категорична победа записа Арсенал. "Топчиите" отстраниха Ковънтри с 6:1, а с два гола за тима на Арсен Венгер се отличи Тио Уолкът.

Начало на головата фиеста даде Оливие Жиру в 39-ата минута. Всички останали попадения паднаха през второто полувреме. Между 57-ата и 74-ата минута Алекс Оклейд-Чембърлейн, Андрей Аршавин и Уолкът доведоха нещата до 4:0.

Ковънтри успя да намали чрез Калъм Бол, но до края Арсенал доказа превъзходството си след нови два гола. Мигел бе точен в 80-ата минута, а в края на мача Уолкът реализира попадение за втори път в тази среща.

Тотнъм пък взе гостуването си на Карлайл с 3:0 след голове на Вертонген, Таунсенд и Сигурдсон.