Манчестър Юнайтед победи Фулъм с минималното 1:0 като гост в мач от 25-ия кръг на Премиър лийг и увеличи на 10 точки преднината си на върха на класирането.

"Червените дяволи" обаче имат и мач по-малко от градския си съперник Сити, който е на втора позиция.

Единственото и победно попадение за възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън отбеляза Уейн Рууни в 79-ата минута, а за домакините не играха двамата българи Димитър Бербатов и Станислав Манолев.

Вратарят на домакините Марк Шварцер спаси сериозен брой чисти ситуации, но не успя да отрази головия удар на Рууни 11 минути преди края. Нападателят се възползва от грешка на Филип Сендерос, откъсна се от защитата на Фулъм, след което вкара победното попадение с перфектен удар в далечния ъгъл.

Мачът ще бъде запомнен и със спирането на тока на стадион "Крейвън Котидж" в края на първото полувреме, като повече от 10 минути футболистите изчакваха рефлекторите отново да осветят терена.