Новият сезон в английската Висша лига започна с двубоя Ливърпул - Стоук Сити. На стадион "Анфйилд" домакините се наложиха с 1:0 с гол на Даниел Стъридж през първото полувреме.

Ливърпул игра без голмайстора си Луис Суарес, който е наказан. Уругваецът се появи на стадиона заедно с дъщеря си и бе приветстван от феновете.

Домакините изиграха много силно първо полувреме, но гредите, липсата на шанс и прекрасните изяви на Ашмир Бегович сведоха резултата до едва 1:0 в полза на "червените".

Стоук Сити първи стигна до голово положение, след грашка на Миньоле удар на Роберт Хут срещна гредата на опразнената врата.

В 37-та минута Даниел Стъридж получи топката от новото попълнение Яго Аспаси я изпрати със силен удар във вратата на Стоук.

Ливърпул продължи да доминира, но не отбеляза втори гол, въпреки че създаде над 20 положения. Стоук пък получи неочакван подарък от Даниел Агер в края на мача, след като датчанинът игра нескопосано с ръка в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка.

Слабият удар на Джонатан Уолтърс обаче беше спасен от дебютанта Симон Миньоле, с което белгиецът спечели феновете на "Анфийлд".