Пределно амбициозният Манчестър Сити ще се бори за един трофей по-малко през настоящия сезон, след като бе изненадан на свой терен от Астън Вила и отпадна още на 1/16-финалите на турнира за купата на лигата в Англия. Двубоят бе едно от дербитата на този толкова ранен етап от надпревара и това се доказа в хода на мача. В редовното време срещата завърши наравно 2:2 и се стигна до продължения, след които бирмингамци излязоха победители с 4:2.

Сити на два пъти повеждаше в резултата, но в крайна сметка Вила стигна до обрат. Марио Балотели изведе напред "гражданите” в 27-ата минута, но в 59-ата минута бившият капитан на Астън Вила и настоящ играч на Манчестър Сити Гарет Бари си отбеляза автогол. Александър Коларов възстанови аванса на "небесносините” в 64-ата мин., а 6 по-късно Гебриъл Агбонлахор оформи равенството 2:2 в редовните 90 минути.

Още в 96-ата минута гостите успяха да поведат с гол на Шарл Н’Зогбия, а Гебриъл Агбонлахор затвърди успеха в 113-ата мин. за 4:2.

Лидерът във Висшата лига Челси имаше далеч по-лека задача и се справи далеч по-добре. "Сините” разгромиха с 6:0 гостуващия Уулвърхемптън. Още в първите минути лондончани си осигуриха успеха. Кейхил в 4-ата, Бертранд в 8-ата и Мата в 17-ата бързо направиха резултата класически. Останалите попадения паднаха през второто полувреме и бяха дело на Ромеу от дузпа в 53-ата, Торес в 58-ата и Моузес в 71-ата минути.

Лийдс за пореден път показа, че не трябва да бъде подценяван в турнирите и отстрани елитния Евертън с домакински успех с 2:1. В друг двубой, противопоставил тимове от Висшата лига Уигън би Уест Хем с 4:1 като гост.