Астън Вила постигна минимална победа с 1:0 срещу Норич в мач от петия кръг на Премиър лийг. Александър Тонев започна като титуляр за бирмингамския тим за първи път и остана на терена 77 минути, след което бе заменен от малиеца Сила. Националът ни се отличи с няколко далечни удара, които обаче не успяха да затруднят вратаря Джон Руди.

Иначе двубоят започна с натиск на гостите. В 7-ата минута дори Норич получи правото да изпълни дузпа, но Брад Гузан отрази удара на Робърт Снодграс.

В 28-ата минута Вила получи нов удар, след като нападателят Криостиан Бентеке бе заменен принудително поради контузия. Само две минути по-късно обаче заменилият го Либор Козак откри резултата. Бившият футболист на Лацио получи хубав пас от Андреас Вейнман и стреля, но ударът му бе избит от вратаря на Норич. Веднага Габриел Агбонлахор отново намери чеха, който не сгреши от втория си опит и се превърна в ''златна резерва''.

След почивката не последваха нови попадения и резултатът остана непроменен.

Това в втори успех за Астън Вила в английския шампионат през този сезон след победата над Арсенал с 3:1 в Лондон в първия кръг. Норич пък допусна второ поредно поражение.