Уигън поднесе сензацията в турнира за ФА къп, отстранявайки Манчестър Сити на четвъртфиналите на надпреварата, побеждавайки с 2:1 като гост.

Така в спор за място на финала Уигън ще срещне Арсенал. Интересна подробност е, че Уигън не бе реализирал гол в предишните си седем гостувания на "Етихад", а сега успя да накаже съперника си на два пъти.

Гостите откриха резултата с гол от дузпа на Жорди Гомес в 27-ата минута, а Джеймс Пърч покачи на 2:0 само минута след началото на второто полувреме, засичайки центриране от левия фланг на атаката на гостите.

Сити се върна в мача в 68-ата минута, когато Самир Насри намали резултата. Атаката започна от центриране от корнер на Гаел Клиши, като топката беше свалена след последователни удари с глава на Майка Ричардс и Един Джеко. Тя попадна на крака на френския национал, който я вкара във вратата на Скот Карсън. Манчестър Сити упражни натиск, но не успя да стигне до второ попадение във вратата на съперника.

Арсенал продължава да мечтае, разби Евертън за ФА къп (ВИДЕО) >>

Така тимът на Мануел Пелегрини изпрати Уигън на полуфиналите, където вече чака Арсенал. Отборът на Арсен Венгер победи Евертън с 4:1 в събота и получи отличен шанс за спечелване на първи трофей след почти 9-годишна пауза.

В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят Хъл Сити и Шефийлд Юнайтед. Хъл победи гостуващия Съндърланд с 3:0 и се класира за полуфиналите на турнира за първи път от 1930 година и едва за втори път в историята си. Шефийлд Юнайтед пък се наложи над Чарлтън с 2:0.

Така Шефийлд Юнайтед, който записа девета поредна победа във всички състезания, стана първият отбор от третия ешалон, който достига до полуфиналите за купата на Англия след Уикъмб Уондърърс през 2011 година.

Полуфиналите за купата на Англия ще се играят на стадион "Уембли" в Лондон на 12 и 13 април.