Уест Хем и Стоук Сити завършиха наравно 1:1 в последен мач от 12-ия кръг на Висшата лига. Двубоят в Лондон предложи много емоции на зрителите, които видяха много положения пред двете врати, но бяха реализирани само две попадения.

През първата част гостите от Стоук седяха по-добре на терена и заслужено поведоха в резултата с гол на Джонатан Уолтърс в 13-ата минута, който завърши отлично подаване на Глен Уилън от фаул.

Уест Хем трудно намираше пролуки в добре организираната защита на съперника, който успя да стигне до нови опасности, но пропуски направиха Хут и Н'Зонзи.

През цялата втора част домакините диктуваха събитията на терена и могат да съжаляват за изпуснатите три точки. Атаките на Уест Хем започнаха още с началото на полувремето и в 48-ата минута Джоуи О'Брайън изравни.

"Чуковете" създадоха още много полжения за гол, но неверочтни пропуски на Нобъл, О"Нийл и Маига лишиха тима от заслужен успех.

След това равенство Уест Хем остава на 7-ма позиция с актив от 19 точки, а Стоук заема 14-ти с 13 точки.