Уест Бромич Албиън победи Челси с 2:1 в двубой от 12-ия кръг на Премиър лийг и нанесе втора загуба на лондончани от началото на сезона в Англия.

С успеха си възпитаниците на Стийв Кларк се изкачиха на 4-ата позиция във временното класиране, изпреварвайки Евертън.

Двубоят започна отлично за домакините, които ликуваха още в 10-ата минута - Джеймс Морисън центрира отлично отляво към Шейн Лонг, който се измъкна от опеката на Давид Луис и засече с глава в мрежата - 1:0 за Уест Бром.

В 39-ата минута обаче Челси изравни - Аспилисуета напредна отдясно, центрира към далечната греда, където Еден Азар стреля с глава, топката рикошира и в тялото на Били Джоунс, след което се озова във вратата на домакините - 1:1.

Еден Азар (вляво) ликува след изравнителния гол във вратата на УБА.

"Дроздовете" не се отчаяха след нелепо допуснатия гол и малко след подновяването на играта през второто полувреме Питър Одемвинге донесе победата за тима си, засичайки с глава центриране на Лонг отдясно, като прати топката между краката на Петър Чех.

Така Уест Бром събра актив от 23 точки и се изкачи на 4-о място, само на точка от третия Челси.