Тотнъм направи важна крачка към участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като победи като гост Болтън с 4:1. "Шпорите" заемат 4-та позиция в класирането с актив от 65 точки, колкото има и Нюкясъл, но с по-лоша голова разлика. За домакините от Болтън цял мач игра Мартин Петров.

Първото полувреме на "Рийбок стейдиъм" премина равностойно, като гостите успяха да отбележат гол малко преди почивката чрез Лука Модрич.

През втората част Болтън изравни с попадение на Найджъл Рио-Кокър в 51-ата минута, но след този гол на терена имаше само един отбор този на гостите от Лондон. След час игра Рафаел ван дер Ваарт изведе Тотнъм напред в резултата, а в 62-ата минута Емануел Адебайор се разписа за 3:1 в полза на "шпорите". В 69-ата минута отново Адебайор бе точен като оформи крайното 4:1 за Тотнъм.

След тази загуба Болтън остава на изпадащото 18 -то място с актив от 34 точки. До края на първенството в Англия остават още два кръга.