Тотнъм постигна победа с 2:1 в домакинството си на Ливърпул в едно от дербитата на 14-ия кръг на Висшата лига.

"Шпорите" рано си гарантираха успеха и вкараха двете си попадения още в началото на срещата. Аарън Ленън откри резултата в 7-ата минута, а Гарет Бейл вкара за 2:0 в 16-ата мин.

Бейл вкара и другото попадение в мача и се разписа и в собствената си врата в 72-ата минута, но въпреки това той и съотборниците му удържаха ценния успех.

С тази победа Тотнъм изпревари Евертън и Арсенал в класирането и вече е на 5-о място. Именно тези два тима заформиха друг ливърпулско-лондонски сблъсък и завършиха наравно 1:1 на „Гудисън Парк” в града на Бийтълс.

Гостите от Арсенал поведоха в резултата още в първата минута чрез Тио Уолкът, но „карамелите” стигнаха до точката с попадение на Маруан Фелайни в 28-ата мин.

Така в класирането Тотнъм вече е с 23 точки и изостава на само 3 от 4-тия Челси. Евертън е на 6-о място с 22 точки, следван от Арсенал с 21. Ливърпул е с 16 точки на 12-о място.