Тотнъм победи драматично гостуващия Саутхемптън с 3:2 в мач от 31-ия кръг на Висшата лига.

"Шпорите" губеха с 0:2 до 31-ата минута, но успяха да направят супер обрат и да спечелят важни точки в борбата за топ 4.

Гостите, които бяха спечелили предишните си две срещи от шампионата, стартираха отлично на "Уайт Харт Лейн". Джей Родригес откри резултата в 19-ата минута, след като Кайл Нолтън се размина при една изчистена топка от вратаря Артур Боруц.

Девет минути по-късно нова грешка на Нолтън на границата на наказателното поле позволи на Рики Ламбърт да изведе Адам Лалана сам срещу Йорис и капитанът на гостите удвои.

В 31-ата минута Тотнъм изравни, след като Натейниъл Клайн не успя да изчисти безобидно центриране от дясно, като спря топката на Кристиан Ериксен на границата на малкия пеналт и датчанинът простреля Артур Боруц.

Веднага след подновяването на играта Деян Ловрен загуби елементарно топката от Роберто Солдадо по дясното крило на атаката на домакините, испанецът навлезе в наказателното поле и с пас по тревата намери Ериксен, който от 2-3 метра засече в мрежата за 2:2.

Във втората минута на добавеното време нова грешка на защитата на Саутхямптън позволи на домакините да стигнат до пълен обрат. Жозе Фонте изчисти лошо една центрирана топка от вратаря Йорис на границата на наказателното поле, Ериксен овладя и подаде към Гилфи Сигурдсон, който с удар по тревата от 20 метра преодоля Боруц за крайното 3:2.

След този успех Тотнъм е на петото място в класирането с 56 точки, на 6 точки зад четвъртия Арсенал.