Арсенал допусна изненадващо равенство при гостуването си на Уест Бромич. Момчетата на Арсен Венгер стигнаха само до 1:1 в мача от седмия кръг на Премиър лийг.

Клаудио Якоб откри за домакините в 42-ата минута, а в 63-ата минута Джак Уилшър донесе точката на ''топчиите'' и се реваншира за скандала, в който се замеси преди дни, след като папараци го снимаха как пуши цигари пред лондонски нощен клуб.

В столичното дерби пък Тотнъм допусна шокираща загуба с 0:3 от Уест Хем. Скъпоплатените играчи на ''шпорите'' бяха безсилни пред съперника си, който се бори за оставяне в елитната лига.

Всички голове на "Уайт Харт Лейн" паднаха след почивката. Точни бяха Рейд, Рикардо Ваз Те и Рейвъл Морисън съответно в 66-ата, 72-ата и 79-ата минути.

От тези два резултата най-печеливш излезе отборът на Ливърпул, който е начело в класирането, заедно с Арсенал. Двата тима имат по 16 точки. Тотнъм пък е шести с 13 точки.