Тотнъм успя да постигне пълен обрат при гостуването си на Съндърланд и спечели с 2:1, за да се изкачи поне временно до третото място във Висшата лига.

"Шпорите" доминираха през целия мач на "Стейдиъм ъф Лайт", но невероятен пропуск през първата част направи Емануел Адебайор. Малко преди почивката капитанът на "черните котки" Джон О`Шей бе най-съобразителен при разбъркването в наказателното поле на гостите и отбеляза на празна врата, за да изведе своя тим напред.

Още в 48-ата минута обаче резултатът бе изравнен, след като Карлос Куеляр си отбеляза автогол с глава след центриране от корнер. Три минути след това отборът на Тотнъм вече водеше, благодарение на страхотна индивидуална изява на Арън Ленън, който преодоля централните защитници на Съндърланд и преодоля Симон Миньоле.

До края на срещата Адебайор и Джърмейн Дефоу направиха нови непростими пропуски за лондончани, но въпреки това възпитаниците на Андре Вилаш-Боаш взеха трите точки и се изкачиха до третото място.

Съндърланд е на 13-а позиция с 22 точки.