Тотнъм победи Евертън с 1:0 в мач от 17-ия кръг на Висшата лига и се изкачи на четвърта позиция във временното класиране в Англия.

Единственото попадение в мача бе дело на Фертонген и падна в 75-ата минута на мача.

Мачът на "Уайт Харт Лейн" бе равностоен, като "шпорите" контролираха играта през цялото време, но трудно създаваха голови положения. Джърмейн Дефоу имаше най-добрия шанс през първата част, но ударът му бе блокиран от Мичу.

През второто полувреме играчите на Тотнъм още по-трудно стигаха до опасности, но все пак успяха да отбележат гол чрез Ян Фертонген в 75-ата минута. Белгийският национал се разписа с добър удар с десния крак след центриране от фаул.
До края на срещата домакините контролираха топката и не позволиха на Суонзи да организира натиск.

С този успех възпитаниците на Андре Вилаш-Боаш събраха актив от 29 точки и изместиха Евертън от четвъртото място. Суонзи е на десето място с 23 точки.

Вдругия неделен мач от Висшата лига отборите на Уест Бромич и Уест Хем завършиха наравно 0:0.