Тотнъм победи Евертън с 1:0 в мач от 25-ия кръг на английската Висша лига. С успеха "шпорите" заеха пета позиция, изпреварвайки съперника си с две точки.

Единственото попадение реализира Емануел Адебайор в 65-ата минута, когато всъщност бе и първият изстрел на играч на "шпорите", попаднал в очертанията на вратата.

Футболистът от Того се възползва от бързо изпълнен от Кайл Уолкър свободен удар, надбяга защитата и откри резултата на "Уайт Харт Лейн".

Срещата бе наблюдавана на живо от селекционера на английския национален отбор Рой Ходжсън.

Тотнъм определено изпитваше проблеми, което се потвърждава и от факта, че в трети пореден домакински мач играчите на Тим Шерууд не успяват да отбележат гол през първите 45 минути.

Тимът на Евертън определено има за какво да съжалява, като най-сериозни пропуски направиха Леон Осман, Сиймъс Колман и Кевин Миралас.