С гол на Фернандо Торес в 90-ата минута Челси победи Манчестър Сити с 2:1 в мач от 9-ия кръг на Висшата лига. След победата „сините” от Лондон събраха 20 точки и вече са втори в класирането, само на 2 пункта от лидера Арсенал.

Андре Шюрле откри за Челси в 33-ата минута. Асистенцията за гола бе на Фернандо Торес, който проби по дясното крило и пусна пас успоредно на вратата. Само три минути след гола на Шюрле Торес разтресе и напречната греда на вратата пазена от Джо Харт.

Манчестър Сити се върна в мача само четири минути след началото на второто полувреме. Самир Насри изведе Серхио Агуеро зад защитата на домакините, а аржентинският национал не остави шансове за реакция на Петер Чех и реализира за 1:1.

В 90-ата минута на мача обаче гостите от Манчестър Сити допуснаха голяма грешка, от която се възползва Торес. Вратарят Харт и централният защитник Нестасич не се разбраха, Торес догони топката и я прати в мрежата за победното 2:1.