Манчестър Сити разгроми Астън Вила на своя стадион "Етихад" в мач от 12-ия кръг на Премиър лийг. Тимът на Роберто Манчини надделя с 5:0, а нулевото равенство се запази чак до 43-ата минута. Начало на головата фиеста даде Давид Силва.

След почивката се развихриха двамата аржентинци Серхио Агуеро и Карлос Тевес, които вкара по два гола.

Агуеро направи 2:0 в 54-ата минута от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Андреас Вейман в наказателното поле на гостите.

Шампионите от Манчестър Сити получиха правото да изпълнят втора дузпа след нарушение на Бари Банън. Зад топката застана Тевес, който не сгреши.
Само две по-късно Агуеро реализра нов гол във вратата на Астън Вила, пазена от Брад Гузан.

Крайното 5:0 оформи Карлос Тевес след асистенция на Самир Насри.

Така Манчестър Сити продължава гонитбата с градския съперник Юнайтед. "Гражданите" имат 28 точки, докато тимът на сър Алекс Фъргюсън е с 27 и мач по-малко. На трета позиция е Челси с 24. Астън Вила пък е 18-и с 9 точки.