Арсенал постигна повече от невероятен обрат, след като изоставаше с 0:4 до 45-ата минута, но в крайна сметка доведе мача си с Реднг до продължения, а там драмата продължи!

„Артилеристите“ поведоха за пръв път в мача, но в 116-ата минута Погребняк изравни за 5:5. Тио Уолкът обаче отново даде преднина на Арсенал 4 минути по-късно, а за да чакаме нови изненади Шамак направи резултата 7:5 за гостите няколко секунди по-късно!

Рединг разпиля Арсенал през първите 45 минути. Експерименталният състав, който Арсен Венгер бе пуснал се оказа не особено сполучлив и изглеждаше, че „артилеристите“ по никакъв начин не могат да се противопоставят на съперника си.

Още в 3-ата минута домакините можеха да поведат, но ударът на Морисън с глава срещна гредата. В 12-ата минута обаче голът вече бе факт, а негов автор стана Джейсън Робъртс. До 20-ата минута Арсенал вече изоставаше с 0:3, след като Лоран Косчиелни си вкара автогол в опита си да изчисти една топка, а след това Лейджърууд бе точен за класически резултат. Вина за третия гол има и вратарят на „артилеристите“ Дамиен Мартинес, който не прецени силата на удара и опита да изчисти с една ръка. В 37-ата минута драмата на Арсенал стана пълна, след като Ноел Хънт с глава вкара разгромен четвърти гол за Рединг.

Всичко изглеждаше загубено, когато в самия край на полувремето Тио Уолкът успя да върне един гол, а радостта след него бе доста умерена, предвид изоставането с 4.

Второто полувреме започна по-добре за гостите, които показаха, че могат да организират и атаки. В 55-ата минута от Арсенал имаха сериозни претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но съдията не отсъди такава. В 64-ата минута резервата Оливие Жиру засече с глава центриране от корнер и резултатът вече бе 4:2. В 89-ата пък Косчиелни бе точен за 4:3 и гостите се хвърлиха в ожесточени атаки, за да направят невъзможното и да изравнят, след като изоставаха с 4 гола. Това се случи в 5-ата минута на даденото продължение! Героят бе Тио Уолкът.

Мачът отиде в продължения, а драмата съвсем не спря до тук! В първото продължение, в 103-ата минута, Маруан Шамак изведе Арсенал напред в резултата за пръв път в мача в 116-ата обаче Павел Погребняг вдигна трибуните на крака с изравнителен гол за 5:5. Всички вече чакаха дузпите, когато в 120-ата минута Уолкът вкара третия си гол в мача, а секунди по-късно и Шамак се разписа за „артилеристите“ и оформи крайния и исторически резултат – 5:7 за Арсенал!

В друг мач от 1/8-финалите на турнира Астън Вила еднва не стигна до продължения със Суиндън Таун, но би с 3:2 след гол на Бентеке в 90-ата минута.

Вила поведе с 2:0 с голове на героя Бентеке и Агбонлахор, но Стори вкара два гола в края на мача за равенство, но в крайна сметка победата отново отиде при първодивизионния тим.