Суонзи триумфира в турнира за купата на Лигата в Англия. На финала на "Уембли" уелският отбор победи по категоричен начин сензацията в надпреварата Брадфорд с 5:0.

Така тимът на Михаел Лаудруп си направи и страхотен подарък за 100-годишнината, която бе чествана през 2012-а.

Брадфорд си спечели прозвището ''убиец на гиганти'' в английската преса, след като отстрани Уигън, Арсенал и Астън Вила.

Суонзи откри резултата още в 16-ата минута чрез Нейтън Дайър след удар отблизо. Малко преди почивката голямата звезда на победителите Мичу също записа името си сред голмайсторите.

Играчите на Суонси се радват след поредния гол във вратата на Брадфорд.

В 48-ата минута Нейтън Дайър бе точен за втори път в мача след образцова атака.

Нещата за Брадфорд се усложниха допълнително малко по-късно. В 59-ата минута вратарят на тима Мат Док извърши нарушение срещу Дайър, като за постъпката си получи директен червен картон. Реферът отсъди и дузпа, която бе превърната в гол от Де Гузман.

В добавеното време Де Гузманоформи крайното 5:0.