Суонси победи Челси като гост с 2:0 в първия полуфинален мач за купата на лигата. Така тимът от Уелс направи сериозна крачка към финала на Уембли.

Гостите успяха да се възползват от две груби грешки на сърбина Бранислав Иванович за да реализират по едно попадение в края на всяко полувреме.

Пре първата част точен бе голмайсторът на Суонси Мичу в 39-ата минута, а в добавеното време на мача Греъм се разписа за 2:0.

Челси доминираше през по-голяма част от двубоя, но така и не можа да реализира създадените положения. За "сините" отново слаб мач направи Фернандо Торес, който бе предпочетен пред Демба Ба и бе сменен от сенегалеца в самия край на двубоя.

След края на двубоя феновете на Челси изпратиха със освирквания мениджърът Рафа бенитес след втора поредна загуба на "Стамфорд Бридж".