С гол на Луис Суарес в 96-ата минута Ливърпул стигна до равенство 2:2 като домакин на Челси в дербито от 34-ия кръг на Премиър Лийг.

Двубоят отиваше към победа за гостите от Лондон, но уругвайският национал взриви трибуните на "Анфийлд" в добавеното време.

Футболистите на Челси на два пъти повеждаха, но така и не успяха да задържат преднината си, което им коства трите ценни точки в борбата за място в Топ 3.

С гола си в края на мача пък Суарес се превърна от грешник в герой, тъй като именно той предизвика дузпата, от която Челси поведе с 2:1.

Така Челси остана на точка след Арсенал, но и мач по-малко от "артилеристите", които за момента заемат 3-ата позиция във временното класиране.

Оскар смълча трибуните на "Анфийлд" в 25-ата минута, след като засече с глава центриране на Хуан Мата от корнер и откри - 1:0 за Челси. Още в самото начало на второто полувреме обаче току-що влезлият Даниел Стъридж наказа бившия си тим след отлично центриране на Суарес отдясно и направи 1:1.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Равенството не се задържа дълго и само три минути след гола на домакините - в 55-ата минута, играчите на Челси получиха право да изпълнят дузпа заради игра с ръка на Суарес в наказателното си поле. От наказателния удар Еден Азар вкара за 2:1 в обратния ъгъл на Пепе Рейна.

И когато всичко отиваше към победа за Челси, Суарес изскочи и засече с глава центриране на Стъридж отдясно, оформяйки крайното 2:2.