Страхотен дебют направи новият треньор на Манчестър Сити Мануел Пелегрини във Висшата лига. „Гражданите” закриха първия кръг от новия шампионат с домакински мач с Нюкасъл и постигнаха впечатляваща победа с 4:0.

Началото за домакините бе шеметно и още в 6-ата минута резултатът бе открит. Един Джеко успя да се справи със защитник на "свраките” в близост да аутлинията в наказателното поле, опита прострелно центриране, вратарят Тим Крул изби топката, но право към Давид Силва, който с глава засече и реализира за 1:0.

В 22-ата минута изключително бърза контраатака на Сити изведе Серхио Агуеро и аржентинецът с много прецизен диагонален удар по земя от границата на наказателното поле вкара за 2:0.

Надеждите на Нюкасъл окончателно бяха прекършени в добавеното време на първата част, когато останаха с човек по-малко заради игра с ръка на Стивън Тейлър, с която попречи на Серхио Агуеро да излезе на голова позиция.

С числено преимущество Манчестър Сити добави още две попадения през втората част. В 50-ата минута Яя Туре направи 3:0 с гол от пряк свободен удар. В 75-ата мин. Един Джеко изведе Самир Насри зад отбраната на гостите и французинът сам срещу Тим Крул реализира за 4:0. Резултатът можеше и да е по-внушителен, но в 86-ата мин. бе отменен гол на Алваро Негредо заради засада.

Така с тази разгромна победа Манчестър Сити излиза начело в класирането, макар и символично само по голова разлика след първия кръг. "Гражданите” изпреварват не кой да е, а Манчестър Юнайтед, победил Суонзи с 4:1.