Евертън победи Нюкасъл с 3:2 в последен мач от шестия кръг на Премиър лийг. В герой за ''карамелите'' се превърна Ромелу Лукаку, който вкара два гола и направи една асистенция.

Домакините започнаха по-добре, като още с първата си атака, стигнаха до гол чрез Ромелу Лукаку, но той не бе зачетен заради засада. Все пак белгийският нападател успя да стори това в 5-ата минута, възползвайки се от пас на неговия сънародник Кевин Миралас.

"Карамелите" продължиха да пресират съперника си и в 25-ата минута удвоиха преднината си. Лукаку намери с перфектен пас Рос Баркли и той изпрати топката неспасяемо във вратата на Евертън от около 20 метра.

Всичко свърши в 37-ата минута, когато Лукаку се разписа за втори път в срещата за 3:0.

В продължението на първата част Хатем Бен Арфа пропусна най-чистото положение за "свраките'' до този момент.

След почивката Нюкасъл значително подобри играта си и това даде резултат. Още в 47-ата мин. Йоан Гуфран уцели страничната греда. Момчетата на Алън Пардю организираха още една добра атака, преди до стигнат до гол. Точен в 51-ата минута бе Йоан Кабай, който на почивката замени Бен Арфа.

Последваха силни минути за Евертън и пропуски на Баркли, Анита и Лукаку. Кабай пък пропусна да накаже за втори път отбраната на домакините. Това обаче стори Лоик Реми в 89-ата минута, оформяйки крайния резултат.

Така Евертън вече има 12 точки и се изкачи на четвърто място в класирането. Нюкасъл пък е 16-и със 7. Лидер е Арсенал с 15 точки.